ДОБРЕ ДОШЛИ В САЙТА НА ЦЪРКВАТА "СBETИ СTEФAH"

din Post

СВЕТИИ HA ДEHЯ

• Sf. Mc. Marcu, episcopul Aretuselor şi Chiril diaconul
• Sf. Mc. Iona, Varahisiu şi a celorlalţi 9 mucenici împreună cu ei
• Cuv. Eustatiu mărturisitorul, episcopul Chiului Bitiniei
• Sf. Ap., dintre cei 70: Sosten, Apolo, Chifa şi Epafrodit

Прочетете и слушат на дневната sinaxar
Румънският версия  ТУК

ЕВАНГЕЛИЕТО НА ДЕНЯ

AПОСТОЛ НА ДЕНЯ

НОВИНИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

ВЕЛИКДЕН ДАТА

Year