ДОБРЕ ДОШЛИ В САЙТА НА ЦЪРКВАТА "СBETИ СTEФAH"

din Post

СВЕТИИ HA ДEHЯ

• Sf. Sava de la Buzău
• Cuv. Vasile Mărturisitorul
• Cuv. Antusa, fiica împăratului Constantin Copronim
• Sf. Mc. Dima şi Protion
• Sf. Mc. Mina, David şi Ioan
• Cuv. Acachie cel nou care la Sfântul Munte în Schitul Cavsocaliviului a sihăstrit

Прочетете и слушат на дневната sinaxar
Румънският версия  ТУК

ЕВАНГЕЛИЕТО НА ДЕНЯ

AПОСТОЛ НА ДЕНЯ

НОВИНИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

ВЕЛИКДЕН ДАТА

Year