COMITETUL PAROHIAL

• Cuv. Eusebiu
• Cuv. Mavisma Sirul
• Cuv. Salaman sihastrul
• Sf. Paulin milostivul, episcopul Nolei din Campana şi prietenul Sf. Niceta, episcopul Remesianei din Dacia
• Pomenirea Sinodului al 6-lea Ecumenic, din Constantinopol

Marcu X, 17-27

În vremea aceea, ieşind Iisus în drum ca să plece, a alergat cineva către El şi, îngenunchind înaintea Lui, îl întreba: Învăţătorule bun, ce să fac ca să moştenesc viaţa veşnică? Iar Iisus i-a răspuns: ... Citeşte mai mult »

Iacov I, 19-27

Fraţilor, orice om să fie grabnic la ascultare, zăbavnic la mânie. Că mânia omului nu lucrează dreptatea lui Dumnezeu. Pentru aceea, lepădând toată spurcăciunea şi prisosinţa răutăţii, primiţi cu blând ... Citeşte mai mult »

2022 - Anul omagial al rugăciunii în viața Bisericii și a creștinului și Anul comemorativ al sfinților isihaști Simeon Noul Teolog, Grigorie Palama și Paisie de la Neamț

-1 ° C