COMITETUL PAROHIAL

• Sf. Ioan, patriarhul Ierusalimului
• Sf. Sfinţit Mc. Zaharia cel nou, care a mărturisit în Corint, la anul 1684

Marcu II, 14-17

În vremea aceea, trecând, Iisus a văzut pe Levi al lui Alfeu şezând la vamă şi i-a zis: vino după Mine. Iar el, sculându-se, a mers după Dânsul. Şi, când a prânzit în casa lui Levi, au fost la masă mul ... Citeşte mai mult »

Evrei X, 32-38

Fraţilor, aduceţi-vă, dar, aminte mai întâi de zilele în care după ce aţi fost luminaţi, aţi răbdat luptă grea de suferinţe, uneori fiind defăimaţi cu ocările şi cu necazurile îndurate, alteori suferin ... Citeşte mai mult »

2020 - Anul omagial al pastorației părinților și copiilor” și anul comemorativ al filantropilor ortodocși români.

înnorat