COMITETUL PAROHIAL DE TINERET

• Sf. Teodor cel nebun pentru Hristos
• Sf. Mc. Marcel, ep. Apamiei Ciprului

Marcu XI, 1-11

În vremea aceea, când s-au apropiat de Ierusalim şi a venit în Betfaghi şi Betania, lângă Muntele Măslinilor, a trimis Iisus pe doi dintre ucenicii Săi şi le-a zis: mergeţi în satul care este înaintea ... Citeşte mai mult »

I Ioan II, 18-29; III, 1-8

Fiilor, este ceasul de pe urmă şi, precum aţi auzit că vine Antihrist, iar acum mulţi antihrişti s-au arătat, de aici cunoaştem noi că este ceasul de pe urmă. Dintre noi au ieşit, dar nu erau de-ai noş ... Citeşte mai mult »

2020 - Anul omagial al pastorației părinților și copiilor” și anul comemorativ al filantropilor ortodocși români.