COMITETUL PAROHIAL DE TINERET

• Sf. Cuvios Iosif, arhiepiscopul Tesalonicului
• Sf. Mucenic Lolian

Matei XIII, 31-36

Zis-a Domnul pilda aceasta: asemenea este împărăţia cerurilor grăuntelui de muştar, pe care l-a luat omul şi l-a semănat în ţarina sa, şi care este mai mic decât toate seminţele; dar, când a crescut, e ... Citeşte mai mult »

I Corinteni II, 9-16; III, 1-8

Fraţilor, precum este scris: «Cele ce ochiul n-a văzut şi urechea n-a auzit şi la inima omului nu s-au suit, pe acestea le-a gătit Dumnezeu celor ce-L iubesc pe El». Iar nouă ni le-a descoperit Dumneze ... Citeşte mai mult »

2020 - Anul omagial al pastorației părinților și copiilor” și anul comemorativ al filantropilor ortodocși români.

parţ. înnorat