PREOT PAROH ŞI SLUJITOR

Data naşterii 24 mai 1957

Hirotonit: 25 martie 1980

Slujitor la Parohia Sfântul Ştefan Călăraşi din anul 2011

Programul de slujbe al bisericii:

Zilnic:

Vineri:

17:00 - Sfântul Maslu

Sâmbătă:

08:00 - Utrenie şi Sfânta Liturghie
17:00 - Vecernie şi Acatistul Sfântului Ştefan

Duminică:

08:00 - Utrenie şi Sfânta Liturghie
cu dezlegări şi slujbe solicitate

Sărbătorile din timpul săptămânii urmează programul duminicii

Săpt. a-XVIII-a

• Sf. Mucenic Grigorie al Armeniei celei mari
• Sf. Muceniţe Ripsimia, Gaiani şi alte 32 Cuvioase muceniţe femei şi fecioare
• Sf. 70 de Mucenici, cărora li s-au tăiat capetele
• Sf. Doua cuvioase femei
• Sf. Mucenic Stratonic
• Sf. Mucenic Mardonie
• Sf. 1000 de Mucenici

Marcu XI, 22-26

Zis-a Domnul către ucenicii Săi: aveţi credinţă în Dumnezeu, căci adevărat vă spun vouă că cel ce va zice muntelui acestuia, ridică-te şi te aruncă în mare, şi nu se va îndoi în inima lui, ci va crede ... Citeşte mai mult »

Efeseni III, 8-21

Fraţilor, mie celui mai mic decât toţi sfinţii, mi-a fost dat harul acesta, ca să binevestesc neamurilor bogăţia lui Hristos, de nepătruns, şi să descopăr tuturor care este iconomia tainei celei din ve ... Citeşte mai mult »

2020 - Anul omagial al pastorației părinților și copiilor” și anul comemorativ al filantropilor ortodocși români.

înnorat