BIENVENUE SUR LE SITE DE L'ÉGLISE "SAINT-ETIENNE"

din Post

LES SAINTS DU JOUR

• Sf. Sava de la Buzău
• Cuv. Vasile Mărturisitorul
• Cuv. Antusa, fiica împăratului Constantin Copronim
• Sf. Mc. Dima şi Protion
• Sf. Mc. Mina, David şi Ioan
• Cuv. Acachie cel nou care la Sfântul Munte în Schitul Cavsocaliviului a sihăstrit

Lire et écouter le sinaxar du jour
version en roumain  ICI

L'EVANGILE DU JOUR

L'APOTRE DU JOUR

NOUVEAUTÉS

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

DATE DE PÂQUES

Année