REDIRECŢIONAŢI PĂNĂ LA  3,5%  DIN IMPOZITUL DVS.

Parohia:

Biserica Sfântul Ştefan - Călăraşi - Bucureşti
Cont bancar (IBAN): RO15RNCB0069148550010001  B.C.R.
Sucursala Municipiului Bucureşti.
Cod identificare fiscală:  14035351

Şi anul acesta, puteţi ajuta biserica noastră, prin redirecţionarea până la 3,5% din impozitul pe veniturile Dvs. din anul fiscal precedent.

• dacă aţi avut venituri numai din salariu, atunci descărcaţi doar formularul 230.

Instrucţiunile de completare se găsesc în document.

Tipăriţi formularul, completaţi-l cu datele Dvs. şi semnaţi-l.

Depunerea acestuia se poate face:
- personal la Administraţia Financiară de care aparţineţi;
- prin Poştă, cu recomandare de primire, către Administraţia Financiară de care aparţineţi;
- sau, dacă nu aveţi suficient timp pentru a merge la Administraţia Financiară, puteţi aduce formularele completate la Biserică, iar noi ne vom ocupa de transmiterea lor.

• Termen limită de depunere: până pe 25 mai 2020.

din Post

• Cuv. Ioan, cel ce a scris Scara
• Sf. prooroc Ioad
• Cuv. Ioan, cel ce s-a nevoit într-o fântână
• Sf. Euvula, maica Sf. Pantelimon
• Sf. Ioan, patriarhul Ierusalimului
• Sf. Sfinţit Mc. Zaharia cel nou, care a mărturisit în Corint, la anul 1684

Marcu II, 14-17

În vremea aceea, trecând, Iisus a văzut pe Levi al lui Alfeu şezând la vamă şi i-a zis: vino după Mine. Iar el, sculându-se, a mers după Dânsul. Şi, când a prânzit în casa lui Levi, au fost la masă mul ... Citeşte mai mult »

Evrei X, 32-38

Fraţilor, aduceţi-vă, dar, aminte mai întâi de zilele în care după ce aţi fost luminaţi, aţi răbdat luptă grea de suferinţe, uneori fiind defăimaţi cu ocările şi cu necazurile îndurate, alteori suferin ... Citeşte mai mult »

2020 - Anul omagial al pastorației părinților și copiilor” și anul comemorativ al filantropilor ortodocși români.

înnorat