ДОБРО ПОЖАЛОВАТЬ НА САЙТ ЦЕРКВИ "СBЯTOЙ CTEфФAH"

Săpt. a-XXVI-a

СВЯТЫЕ ДЕНЬ

• Sf. Cuvios Antonie de la Iezeru-Vâlcea
• Sf. Amfilohie, episcopul Iconiei
• Sf. Grigorie, episcopul Bisericii acragantenilor
• Sf. Cuvios Sisinie Mărturisitorul
• Sf. Ishirion episcopul
• Sf. Elen, episcopul Tarsului

читать и слушать sinaxar день
Румынская версия  ЗДЕСЬ

ЕВАНГЕЛИЕ ДЕНЬ

Luca XII, 13-15; 22-31

În vremea aceea, când învăţa Iisus, cineva a zis către El din mulţime: Învăţătorule, zi fratelui meu să împartă cu mine moştenirea. Dar Iisus i-a răspuns: omule, cine M-a pus pe Mine judecător sau împă ... Citeşte mai mult »

АПОСТОЛ ДЕНЬ

II Tesaloniceni I, 1-10

Pavel, Silvan şi Timotei, Bisericii tesalonicenilor, întru Dumnezeu, Tatăl nostru, şi întru Domnul Iisus Hristos: Har vouă şi pace, de la Dumnezeu, Tatăl nostru, şi de la Domnul Iisus Hristos. Datori s ... Citeşte mai mult »

НОВОСТИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

ДАТА ПАСХИ

год