ДОБРО ПОЖАЛОВАТЬ НА САЙТ ЦЕРКВИ "СBЯTOЙ CTEфФAH"

din Post

СВЯТЫЕ ДЕНЬ

• Sf. Sava de la Buzău
• Cuv. Vasile Mărturisitorul
• Cuv. Antusa, fiica împăratului Constantin Copronim
• Sf. Mc. Dima şi Protion
• Sf. Mc. Mina, David şi Ioan
• Cuv. Acachie cel nou care la Sfântul Munte în Schitul Cavsocaliviului a sihăstrit

читать и слушать sinaxar день
Румынская версия  ЗДЕСЬ

ЕВАНГЕЛИЕ ДЕНЬ

АПОСТОЛ ДЕНЬ

НОВОСТИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

ДАТА ПАСХИ

год