ДОБРО ПОЖАЛОВАТЬ НА САЙТ ЦЕРКВИ "СBЯTOЙ CTEфФAH"

Săpt. a-XVIII-a

СВЯТЫЕ ДЕНЬ

• Sf. Mucenic Grigorie al Armeniei celei mari
• Sf. Muceniţe Ripsimia, Gaiani şi alte 32 Cuvioase muceniţe femei şi fecioare
• Sf. 70 de Mucenici, cărora li s-au tăiat capetele
• Sf. Doua cuvioase femei
• Sf. Mucenic Stratonic
• Sf. Mucenic Mardonie
• Sf. 1000 de Mucenici

читать и слушать sinaxar день
Румынская версия  ЗДЕСЬ

ЕВАНГЕЛИЕ ДЕНЬ

Marcu XI, 22-26

Zis-a Domnul către ucenicii Săi: aveţi credinţă în Dumnezeu, căci adevărat vă spun vouă că cel ce va zice muntelui acestuia, ridică-te şi te aruncă în mare, şi nu se va îndoi în inima lui, ci va crede ... Citeşte mai mult »

АПОСТОЛ ДЕНЬ

Efeseni III, 8-21

Fraţilor, mie celui mai mic decât toţi sfinţii, mi-a fost dat harul acesta, ca să binevestesc neamurilor bogăţia lui Hristos, de nepătruns, şi să descopăr tuturor care este iconomia tainei celei din ve ... Citeşte mai mult »

НОВОСТИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

ДАТА ПАСХИ

год