Săpt. a-XXIII-a

• Sf. Chiriac, Patriarhul Constantinopolului
• Sf. Procla, soţia lui Pilat

Luca VIII, 1-3

În vremea aceea a început Iisus a umbla prin oraşe şi prin sate, propovăduind şi binevestind împărăţia lui Dumnezeu, iar cei doisprezece erau cu Dânsul; asemenea şi nişte femei care fuseseră tămăduite ... Citeşte mai mult »

Coloseni I, 1-11

Pavel, apostol al lui Hristos Iisus prin voinţa lui Dumnezeu, şi Timotei, fratele nostru, şfinţilor şi credincioşilor fraţi întru Hristos, care sunt în Colose: Har vouă şi pace de la Dumnezeu, Tatăl no ... Citeşte mai mult »

2020 - Anul omagial al pastorației părinților și copiilor” și anul comemorativ al filantropilor ortodocși români.

ceaţă