ДОБРО ДОШЛИ НА САЈТУ ЦРКВА "CBETИ СTEФAH"

Săpt. a-XX-a

ДAИ СAИHTC

• Sf. Apostol şi Evanghelist Luca
• Sf. Mucenic Marin cel bătrân
• Sf. Cuvios Iulian, cel de lângă râul Eufratului
• Sf. 40 de tineri, care de sabie s-au săvârşit
• Sf. Mnason episcopul Ciprului
• Sf. din nou arătaţi Mucenici Gavriil şi Chirmidol

Читајте и слушате дневног синакар
Румунски верзија  ОВДЕ

ДНЕВНИ ГOCПEЛ

(Învierea fiului văduvei din Nain)

Luca VII, 11-16

În vremea aceea s-a dus Iisus într-un oraş numit Nain, şi împreună cu Dânsul mergeau mulţi ucenici ai Lui şi popor mult. Iar când s-au apropiat de poarta oraşului, iată scoteau un mort, singurul fecior ... Citeşte mai mult »

ДНЕВНИ АПОСТОЛ

(glas 2, voscr. 8)

Galateni I, 11-19

Fraţilor, vă fac cunoscut că Evanghelia cea binevestită de mine nu este după om; pentru că nici eu n-am primit-o de la om, nici n-am învăţat-o, ci prin descoperirea lui Iisus Hristos. Căci aţi auzit de ... Citeşte mai mult »

ВЕСТИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

УСКРС ДАТУМ

Year