CONSILIUL PAROHIAL

• Sf. Mc. Donat, care fiind săgetat, s-a săvârşit
• Sf. Mc. Varvar, care de sabie s-a săvârşit

Ioan VI, 35-39

Zis-a Domnul către iudeii care crezuseră într-Însul: Eu sunt pâinea vieţii; cel ce vine la Mine nu va flămânzi şi cine crede în Mine nu va înseta niciodată. Dar v-am spus vouă că M-aţi văzut şi tot nu ... Citeşte mai mult »

Fapte X, 44-48; XI, 1-10

În zilele acelea, pe când Petru vorbea aceste cuvinte, Duhul Sfânt a căzut peste toţi cei care ascultau cuvântul. Iar credincioşii tăiaţi împrejur, care veniseră cu Petru, au rămas uimiţi, pentru că da ... Citeşte mai mult »

2021 - Anul omagial al pastorației pastorației românilor din afara României și comemorării celor adormiți întru Domnul